Mari Fincan, 400 ml

945.00 TL

Mari adını ilk Türk kadın heykeltıraşımız Mari Gerekmezyan'dan almıştı. Kendi ayakları üzerinde duran, zarif, ilham verici… Onu formdan forma sokmaya bayılıyoruz. Rengarenk, bazen biraz kısa, bazen tombul. Şekil veren ellerden aldığımız ilhamla… Mari Gerekmezyan, ressam ve şair Bedri Rahmi Eyüpoğlu'nun da büyük aşkıydı. Karadutum, çatalkaram, çingenem, Daha nem olacaksın bir tanem , Gülen ayvam, ağlayan narımsın. Kadınım, kısrağım, karımsın...


Ürün Bilgileri


24 ayar altın ve gümüş ile dekorlanmıştır. İç ve yüzeyi gıdaya uygun sırlıdır. Bulaşık makinasında yıkanabilir. Altın ve gümüş sırlı kısımların uzun süre parlaklığını koruması için yumuşak bir sünger ile elde yıkamayı tercih edebilirsiniz.

Ürünler limoges porselen çamuru ile üretilmiş olup, iç ve dış yüzeyi gıdaya uygun sırlıdır, yüksek ısıda fırınlanmaktadır. %100 el yapımıdır.

Lütfen aklınızda bulundurun; bu parçalar el yapımı olmaları nedeniyle her tasarım ve illüstrasyon benzersizdir ve bu nedenle farklılık gösterir. Ürününüz size özel ve benzersizdir.

Fotoğraf ışığı, bilgisayar ekranı gibi nedenler ile satın aldığınız ürün ile görseller farklılık gösterebilir.

Online siparişlerde seçilen ürünler için ön sipariş alınmaktadır. Eğer ürün stoklarımızda bulunuyorsa, siparişinizin ertesi iş günü kargoya verilir. Eğer üretim sürecine girecekse, maksimum 15-20 gün içinde kargoya verilir. Mail ile size bilgilendrme yapılır.

Aramaya hemen başlamak için birşeyler yazın

WhatsApp